Stránky chovatelů ze Soběslavska

O nás

 

ZO Soběslav se nacházi v jihočeském kraji v  překrásném městě Soběslav. (www.musobeslav.cz). Asi 20 km jižně od města Tábor. Je jednou z nejsilnějších organizací okresu Tábor. Momentálně má 46 členů. Nejzastopenějším odborem jsou holubáři. Možná proto se rádi pyšní heslem Soběslav holubí ráj. Dále ještě máme bohužel již méně zastoupený odbor drůbeže, králíků a exotů. Což ale neznamená, že se v naší organizaci nevyskytují i chovatelé okrasné vodní drůbeže, okrasné hrabavé drůbeže (bažantů), morčat, koz či pěstitelé kaktusů aj. Jsme jednou ze tří z osmi ZO okresu Tábor, která každoročně v již pevném termínu první týden v říjnu přpravuje jednu z největších jihočských výstav ve svém chovatelském areálu.

Na našich výstávách se pohybují počty zvířat okolo 680 holubů 47 plemen, 430 kusů králíků 52 plemen a barevných rázů, 350 kusů drůběře 55 plemen a barevných rázů. A na 20 plemen a barevných rázů exotů. Tak tomu bylo v loňském roce. Nadále se každoročně při naší výstavě pořádá speciální výstava moravských pštrosů jihočeské pobočky klubu.

Též jsme se pokusili pro všechny rozjet chovatelské trhy. Každou první neděli v měsíci otevíráme vrata našeho chovatelského areálu všem drobnochovatelům i velkochovatelům, ovocnářům, zelinářům, prostě jakýmkoliv trhovcům, kteří mají cokoliv splečného s faunou či flórou a chtějí své produkty nabídnout ostatním.

Jak jsem již výše psala naše organizace má okolo 50 členů věkového průměru 55 let. Naším nejstarším členem je velice obětaví a čiperný 90-ti letý králíkář pan Jan Dušek. Jemu i ostatním "členům pamětníkům" patří velký dík za jejich vykonanou práci pro naši organizaci. Nejmladším členem je devítiletá drůbežářkaTerezka Benešová. Všichni v naší organici a myslím, že nejen v naší ogranizaci doufáme, že se jejím koníčkem inspirují i jiní mládežníci a v chovatelství bude mladé krve přibývat.

Závěrem Vás jménem všech členů ZO Soběslav zvu každou první neděli na návštěvu již zmiňovaných trhů.

                                                                                         Jana Benešová

 

Jak se k nám dostanete?

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode