Základní organizace Soběslav se nachází v jihočeském kraji v překrásném městě Soběslav (www.musobeslav.cz). Přibližně 20 km jižně od okresního města Tábor. Je nejsilnější organizací okresu. Celkem máme čtyři odbory a to: odbor chovatelů holubů, odbor chovatelů králíků, odbor chovatelů drůbeže a odbor chovatelů exotů. Všechny odbory se pyšní velkým zájmem a jsou početně zastoupeny z řad našich členů. V naší organizaci se vyskytují i chovatelé okrasné vodní drůbeže, okrasné hrabavé drůbeže (bažantů), morčat, koz či pěstitelé kaktusů. Jsme jednou ze základních organizací okresu Tábor, která každoročně již v  tradičním termínu (první týden v říjnu) připravuje největší jihočeskou výstavu ve svém chovatelském areálu.

     Na našich výstavách se pohybují vysoké počty vystavených zvířat. Každoročně se výstava těší velkému zájmu z řad vystavovatelů i návštěvníků. Každoročně se při naší výstavě pořádá speciální výstava moravských pštrosů jihočeské pobočky klubu. Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení a možnost zakoupení chovatelských potřeb během výstavy.

      Před několika lety jsme začali pořádat chovatelské burzy. Každou první neděli v měsíci mohou chovatelé zavítat na burzu do Soběslavi. U nás v chovatelském areálu jsou vítáni všichni drobnochovatelé i velkochovatelé. Prodejci chovatelských potřeb a všeho co je spjato s přírodou a chovatelstvím mají možnost otevřít si během burzy prodejní stánek a nabídnout své produkty.

      Jak bylo výše zmíněno, jsme velmi početnou organizací. Do roku 2018 je v naší organizaci hlášeno 75 členů. Naším nejstarším členem je velice obětavý a čiperný králíkář pan Jan Dušek, který v roce 2018 oslaví 94 let. Jemu i ostatním členům patří velké poděkování za vykonanou práci pro naši organizaci. Nejmladším členem je osmiletá Krupková Barbora. Myslím si, že je uspokojivé, když můžeme vidět mladé zapálené chovatele a těšit se tomu, že je stále o tento koníček zájem i z řad těch nejmladších.

 

Závěrem Vás jménem ZO ČSCH Soběslav zvu na chovatelské burzy, které se konají každou první neděli v měsíci.

Martin Papač